Cookie Consent by Free Privacy Policy website Věci hodnoťme v širších souvislostech, neposuzujme situaci jen na základě posledních "5ti minut" - jetoonas.cz

Věci hodnoťme v širších souvislostech, neposuzujme situaci jen na základě posledních "5ti minut"

poslední úpravy: 17 června, 2022 19:54


Co měli p.Putin a RF udělat v "záležitosti" Ukrajiny jinak? Jak měli postupovat? A proč takto nepostupoval "vyspělý" Západ?

Posuzujme události v historických souvislostech. V případě Krymu je zamlčováno referendum z 20. ledna 1991, několik měsíců před rozpadem SSSR, zda má být obnovena Krymská autonomní sovětská socialistická republika. Šlo tehdy o administrativní „povýšení“ Krymu z „oblasti“ na „autonomní republiku“. Zúčastnilo se 81 procent oprávněných voličů, 94 procent z nich řeklo, že ano. Nejvyšší sovět Ukrajinské SSR příslušný zákon schválil a Krym se s účinností od 19. června 1991 stal autonomní republikou v rámci Ukrajiny.

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě zveřejnila 15. dubna 2016, tedy před více než šesti lety, zprávu o mučení Rusů v Donbasu ukrajinskými vojenskými a policejními silami.

Co jsme "my" udělali v letech 2014-2022 pro občany a děti Donbasu, kteří již nejsou mezi námi?

Co pro řešení konfliktu na Dobasu mezi roky 2014 - 2022 dělal p. Zelenskyj, Porošenko, Fiala, Černochová, Rakušan, Lipavský, Němcová, Pekarová, ...? S jakým výsledkem?

Můžeme zcela vyloučit, že USA na Ukrajině vyvíjely biologické zbraně? Jaké pro to máme důkazy?

Pokud má Západ právo na bezpečnostní garance, má na ně právo i Rusko.

K případné analogii se zabráním Sudet v roce 1938. ČR byla demokratická, sudetské Němce jsme nezabíjeli, Sudety jsme 8 let neostřelovali. Věci hodnoťme v širších souvislostech, neposuzujme situaci jen na základě posledních "5ti minut".

K případné analogii s invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa v r. 1968.  Platí totéž co pro analogii s r.1938. Dnes již dovedu pochopit, že SSSR měl obavy z vývoje u nás, s ohledem na probíhající válku ve Vietnamu, umístění amerických raket v Turecku a následnou Karibskou krizí v r.1962.

RF nemá potřebu se rozšiřovat. RF nás nepotřebuje. Tyto ambice má USA, NATO a anglosaský svět. Stačí se podívat na počty a rozmístění vojenských základen.

Sovětský svaz je ztotožňován s Ruskem, přičemž se ignoruje skutečnost, že většina sovětských vůdců nebyla ruská.

Severoatlantická aliance představuje pouze 12 % světové populace. NATO není síla stabilizující kontinent, ale protiruská organizace a útočný pakt.

Rusko je spolehlivý levný dodavatel plynu a ropy. USA je naprosto nespolehlivá země, která sleduje pouze své zájmy a dojednané dohody nedodržuje. "Tiskne" dolary, které jsou kryty zbraněmi. Z USA se stala "říše lží".

Politikům se nevěří, politikové se kontrolují. Věří se v Boha, věří se v přírodu, věří se v krásu, věří se v myšlenku, ideu. V politika se nevěří, a kdo v něho věří, je idiot!“ (Karel Kryl)

Válce na Ukrajině se dalo vyhnout. Stačilo dojednat autonomii východo-ukrajinských provincií Doněcka a Luhanska, zajistit že Ukrajina nevstoupí do NATO, uznat Krym jako součást Ruska a místo sankcí, vyzbrojování a eskalace napětí, rozvíjet s Ukrajinou a Ruskem spolupráci na projektech, které jsou výhodné pro všechny, nejen pro USA a EU.

Jsou občané DLR a LLR méněcenní? Na tuto skutečnost usuzuji z "pohotové" pomoci EU, USA a NATO až nešlo jen o životy "Moskalů"? Nejedná se o diskriminaci?

Na válečné krizi nejvíce vydělávají USA.

Nenapadá mne v naší historii srovnání s nynější asociální, militantní, protinárodní Fialovou vládou.

Sjednocená Evropa je klasickým utopickým projektem, pomníkem marnivosti intelektuálů, programem, jehož nevyhnutelným údělem je krach…“ (Margaret Thatcher)

„Každý řetěz je silný jen tak, jak je silný jeho nejslabší článek.“ (Arthur Conan Doyle)
V čem jsou silní Petr Fiala, Vít Rakušan, Jan Lipavský, Vlastimil Válek, Jana Černochová, Marian Jurečka, Ivan Bartoš, Petr Gazdík, Helena Langšádlová, Markéta Pekarová Adamová?

Dnes bych dal pravděpodobně přednost vedoucí úloze KSČ, před vedoucí úlohou EU a vládou Petra Fialy.

Tato vláda není jen nejhorší, ale i nejzločinnější od doby vzniku samostatného Československa! Jeden zločinec vedle druhého a o každém zločinu si odhlasují, že je to nepotrestatelné!

Neexistuje jediná věc, která by byla demokratická dle logiky a selského rozumu a vše jede v režimu Stalina a Adolfa Hitlera. Snad jedině koncentrační tábory a plynování ještě nezkusili zavést.

Zlodějny, totalita, cenzura, pozvání cizích vojsk na naše území bez souhlasu občanů, vyhrožování kriminálem za jiný názor, policejní zvůle, šikana, bolševické hlasování jako za Stalina, aby nikdo nemohl svobodně a beztrestně volit nesprávné lidi, vydírání Čechů a upřednostňování cizáků v čele s Ukrajinci pod hrozbou trestu, komu se to nebude líbit: je ještě nějaký zločin, který byl v moci nacistů a STBáckých praktik bolševiků a tato zvrácená koalice se to nepokusila zavést PODOBNÉ včetně rozvratu ekonomiky, kdy energie může mít český občan levně, ale všechno odesíláme Německu, Bruselu a český občan je na dně a jakýsi odpad?

https://cz24.news/odhlasuje-fialova-petikoalice-ze-mafian-vit-rakusan-bude-ridit-policii-z-vezeni-mame-nejzlocinnejsi-vladu-v-historii-zeme/

Prosím o argumenty nepoužívající dvojí metr, které mi pomohou mé názory doplnit, opravit nebo změnit. Předem za pomoc děkuji.